Akcja wolontariatu na Cmentarzu Komunalnym- kl. 8c oraz 5b

" Można odejść na zawsze, by stale być blisko" (ks. Jan Twardowski)

W październiku klasy 8c oraz 5b pamiętały o tych, którzy odeszli.  Już po raz drugi uczniowie klasy 8c 11.10.2022r. wzięli udział w akcji sprzątania zaniedbanych i opuszczonych grobów na bolesławieckim Cmentarzu Komunalnym  pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Maksymów. Efektem naszej pracy było 25 uporządkowanych grobów. Uczniowie również zapalili na nich znicze.

Natomiast w dniu 24.10.2022r. do akcji dołączyła klasa 5b z wychowawczynią- p. Sylwią Herbut oraz nauczycielem opiekunem- p. Justyną Orszulak.

Po zakończonym przede wszystkim grabieniu liści uczniowie dostali po cukierku od dyrekcji cmentarza oraz zabrali ze sobą worek kasztanów, który                                                                                                        został podarowany naszej placówce na zajęcia świetlicowe.

Małgorzata Maksymów, Sylwia Herbut

Data dodania: 2022-10-24 21:19:08