Akcja „Sprzątanie Świata 2019”

26 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu po raz kolejny udowodnili,że stan środowiska lokalnego nie jest im obojętny. Zaopatrzeni w rękawice i worki, wspierani przez swoich nauczycieli, udali się w wyznaczone miejsca, aby zebrać porzucone szkło, plastik, makulaturę czy aluminium. Pokazali tym samym, że o Ziemię należy dbać poprzez działanie, gdyż jest ona domem dla ludzi, roślin i zwierząt. W dobrym stanie-wód, gleb i atmosfery- powinna służyć kolejnym pokoleniom. Zebrane przez uczniów odpady, to dowód na to, jak wiele- jako SPOŁECZEŃSTWO- mamy do zrobienia w dziedzinie nadmiernej eksploatacji bogactw  naturalnych i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Miejmy nadzieję, że ogólnopolska  akcja wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, którzy często bagatelizują obowiązek segregowania surowców wtórnych.

Bożena Oleksiuk- Rokoszna

Data dodania: 2019-09-29 22:03:56