Akcja "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

Akcja

1 listopada  to  dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.

Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji "MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA" od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą  je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w latach ubiegłych - Samorząd wraz z opiekunami zwrócił się do uczniów szkoły, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej.

Zapłonęły one  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

Zbiórka zniczy odbyła się w terminie 24.10.-08.11.2019 r.

Dziękujemy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: