Akcja „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA”

Akcja  „MOGIŁĘ PRADZIADA  OCAL OD ZAPOMNIENIA”

Zbliża się 1 listopada  –  dzień pamięci o zmarłych. Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć.

Dolnośląscy uczniowie w ramach akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA od 10 lat porządkują nekropolie na Wschodzie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą  je na polskie cmentarze na Ukrainie i Wileńszczyźnie.

Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się do uczniów szkoły, ich rodziców i  nauczycieli  o podarowanie symbolicznej lampki białej lub czerwonej.

Zapłoną one  na wielkich, narodowych nekropoliach na Rossie w Wilnie oraz Łyczakowie i Cmentarzu Janowskim we Lwowie, ale również na  polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska.

Zbiórka zniczy odbędzie się w terminie 24.10.-08.11.2019 r. Znicze można pozostawić w specjalnie przygotowanym kartonie na I piętrze koło sali nr 4 - do 08 listopada (piątek).

Dziękujemy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: