Akcja „Jak nie czytam, jak czytam"

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym dniu wszyscy: uczniowie i nauczyciele wyszliśmy ze swoimi książkami na boisko szkolne, aby sobie poczytać w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” wraz z ponad 2000 bibliotek.
Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób.

E.Szczegodzińska

Data dodania: 2019-06-11 12:18:49