„Abecadło'' - poznajemy wiersz Juliana Tuwima

Podczas kolejnego cyklu zajęć „Poznajemy twórczość Juliana Tuwima” uczniowie klas pierwszych poznali wiersz pt. „Abecadło”. Zanim to jednak nastąpiło uczniowie sami odgadli tytuł wiersza, a następnie wspólnie obejrzeliśmy animację poklatkową do wiersza Juliana Tuwima, która została zrealizowana w ramach projektu "Cicer cum caule" dofinansowanego z Instytutu Książki. W czasie zajęć okazało się, że wielu uczniów zna tekst naszego wiersza na pamięć i każdy z nich mógł pochwalić się jego znajomością. W dalszej części zajęć ustaliliśmy kolejność liter w naszym alfabecie oraz próbowaliśmy swoich sił podczas odgadywania literek. Na koniec wysłuchaliśmy piosenki o alfabecie warzywno-owocowym.

Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2024-03-13 20:33:48