22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole były nieco inne niż zwykle. Aktywni i kochający przyrodę uczniowie, wzięli sprawy w swoje ręce i oczyścili zaśmiecone tereny –ścieżki  spacerowe, okoliczne lasy , obrzeża osiedli mieszkaniowych – przywracając im pierwotny wygląd.

Segregacja odpadów, redukcja ilości śmieci, recykling, świadome rezygnowanie z wielokrotnie opakowanych produktów, własne torby na zakupy, unikanie plastikowych kubków i talerzy, rezygnowanie z aut na rzecz rowerów - to tylko niektóre z działań wdrażanych codziennie w domach  podopiecznych, jak wynika z przesłanych przez nich sprawozdań.

Indywidualne Sprzątanie Świata przebiegało pod hasłem ”Odpady? Każdy da radę!”

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

Data dodania: 2021-04-26 09:05:37
Data edycji: 2021-04-26 09:11:09