Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

100 lat wzajemności i różnorodności

W dniach 3.10.2018 do 5.10.2018 w czeskiej miejscowości Czeska Lipa  odbyło się pierwsze warsztatowe spotkanie partnerów projektu 100 lat wzajemności i różnorodności.

 

W spotkaniu brali udział pedagodzy z Czeskiej Lipy oraz koordynatorzy i nauczyciele reprezentujący szkoły. Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu reprezentowana była przez panie: Sylwię Herbut oraz Patrycję Kasperek. Nauczyciele spotkali się, aby omówić zadania projektu Action. Wyznaczono szkoły odpowiedzialne za każde z podejmowanych działań oraz ustalono daty ich realizacji i sposoby dokumentowania. 

 

Projekt zakłada współpracę na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategicznego. Głównym celem jest wyeliminowanie nieufności i uprzedzeń wobec imigrantów, a także wzmocnienie szacunku dla różnic kulturowych. Działania projektowe i spotkania powinny pomóc osiągnąć ten cel i zaspokoić potrzeby społeczności czterech sąsiadujących ze sobą państw. Zamierzeniem partnerów projektu jest przedstawić historię i obecny stan każdej kultury oraz zwiększyć świadomość wzajemności zaangażowanych narodów.

 

Projekt  100 lat wzajemności i różnorodności łączy Polskę, Słowację, Ukrainę i Czechy w oparciu o podobieństwo naszych języków i kontekstów kulturowych, lokalizację w Europie Środkowej i wydarzenie historyczne "1918 - koniec pierwszej wojny światowej."

 

Kolejne spotkanie szkół partnerskich, tym razem uczniów wraz z nauczycielami odbędzie się od 5.11. – 9.11.2018 r. w Czechach w Czeskiej Lipie.

 

Nasi Partnerzy
Zspartyzanska.cz //Primary school, Ceska Lipa, Partyzanska 1053(CZ)

Základná škola  Nám. arm. gen. L. Svobodu 16 // Primary school Namestie arm. gen. L. Svobodu 16, Bardejov (SK)
Ужгородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов // Uzhhorod Specialized in Foreign Languages School #5, I-III degrees, Uzhorod (UKR)

 

Data dodania: 2022-01-03 22:34:54
Data edycji: 2022-01-03 22:37:41
Ilość wyświetleń: 261

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej