03.11.2021 – Wycieczka klasy VIa

Dnia 03.11.21 pojechaliśmy na wycieczkę do Dawnej Kopalni w Nowej Rudzie. Poznaliśmy tam historię górnictwa wraz z prezentacją oryginalnych eksponatów na terenie muzeum. W podziemnej trasie turystycznej na terenie kopalni zwiedziliśmy korytarze kopalniane oraz wzięliśmy udział w zabawie polegającej  na wypełnianiu zadań związanych z górnictwem np. napełnianie wiadra węglem na czas, czy szukanie denarów w ciemnym korytarzu. Wypełniliśmy wszystkie zadania i od ducha Skarbnika Kopalni otrzymaliśmy prezenty. Dużą atrakcją była przejażdżka autentyczną kopalnianą kolejką.

Kolejnym miejscem wycieczkowym była Twierdza w Srebrnej Górze. To była piękna lekcja historii poprowadzona przez przewodnika ubranego w mundur żołnierza historycznego regimentu z epoki napoleońskiej, który w interesujący sposób przedstawił historię i ciekawostki twierdzy, największej górskiej Twierdzy w Europie.

W Wycieczce wzięli udział uczniowie z zaprzyjaźnionej klasy VIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu z wychowawcą p. Urszulą Ilczyną i p. Joanną Kupisz. Przewodnikiem wycieczki była p. Marta Satoła. Wycieczkę zaś nadzorowała wychowawczyni klasy VI a – Elżbieta Zielonka i Justyna Orszulak.

Elżbieta Zielonka

Data dodania: 2021-11-09 18:22:02