Udział Pocztu Sztandarowego Szkoły w obchodach „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”

Dnia 2 maja 2019 r. o godz. 12.00 na bolesławieckim rynku odbyły się obchody z okazji „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”. Udział w obchodach „Święta Flagi” wzięła także delegacja Pocztu Sztandarowego Szkoły w składzie: Wojciech Bochenek, Maja Sobków i Alicja Burdukiewicz oraz opiekun pocztu – Adrian Banyś.

Obchody przebiegły w asyście 23 Śląskiego Pułku Artylerii i żołnierzy Armii Amerykańskiej. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, związków i organizacji pozarządowych, harcerzy, uczniów bolesławieckich szkół oraz mieszkańców Bolesławca. Przemówienie okolicznościowe wygłosił prezydent miasta – Piotr Roman. W czasie uroczystości poczet flagowy wywiesił na maszcie flagę narodową, odśpiewano hymn państwowy, odegrano także pieśń reprezentacyjną Wojska Polskiego. Obchody „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej” uświetniła Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”. Uroczystość zakończyła się przemarszem wojsk i pocztów sztandarowych ulicą Sierpnia.

Celem uroczystości było przybliżenie znaczenia „Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej”, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzenie zainteresowań problematyką patriotyzmu – bycia patriotą.

Opiekun: Adrian Banyś