Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

J. niemiecki w SP3

”Die Deutschmeister” in Szkoła Podstawowa nr 3

 

Nasza szkoła jest placówką, w której uczniowie mają niebywałe możliwości rozwijania swoich umiejętności językowych z języka niemieckiego. W latach 2012-14 szkoła była organizatorem trzech wymian językowych z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową w Rauen (Brandenburgia). Były to projekty „Muzyka otwiera granice”, „60 godzin o Niemczech”, „Przyjaźń  Polska-Niemcy” współfinansowane ze środków Polsko- Niemieckiej  Współpracy Młodzieży przy Euroregionie Nysa oraz ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

 

Uczniowie naszej szkoły biorący udział w poszczególnych olimpiadach i konkursach o zasięgu międzyszkolnym, powiatowym lub ogólnopolskim zajmowali miejsca pierwsze, zostawali laureatami oraz zdobywali wyróżnienia. Podczas konkursów uczniowie wykazywali się wiedzą realioznawczą, leksykalną oraz gramatyczną, jak także rozwijali swoje umiejętności i kompetencje językowe.

 

Działania te sprawiły, że z roku na rok wyniki testów kompetencji z języka niemieckiego w klasach szóstych utrzymywały się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu szkoła zajmowała dwa razy z rzędu I miejsce (rok szkolny 2014/2015 oraz 2015/2016) spośród bolesławieckich szkół podstawowych pod względem ogólnych wyników „Sprawdzianu Szóstoklasisty” z języka niemieckiego. Również w konkursie miejskim „Spaβ mit Deutsch” organizowanym przez MZS nr 3 uczniowie szkoły trzykrotnie zajmowali I miejsce na terenie naszego miasta.

 

Od kilku lat uczniowie szkoły osiągają wysokie wyniki poprzez udział w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Językowej - OLIMPUS”. W tym roku szkolnym uczennica klasy IV b - Lena Korycka została laureatką 5 miejsca „Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS” z języka niemieckiego. Natomiast Aleksandra Kulik z klasy IV b została laureatką 8 miejsca tej olimpiady. Uczniowie szkoły zakwalifikowali się także do etapu powiatowego konkursu „zDolny Ślązaczek” z języka niemieckiego. Tegorocznymi szczęśliwcami, którzy dotarli aż do etapu powiatowego byli: Jakub Karczmarz z klasy VII a oraz Igor Szerszunowicz z klasy VI b.

 

W tym roku szkolnym szkoła poszerzyła wachlarz konkursów, podczas których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Przedsięwzięcie to było realizowane przez Goethe-Institut z siedzibą w Warszawie we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Projekt „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” został skierowany do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie, do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Uczennice z klasy VI a: Alicja Burdukiewicz, Patrycja Kadłuczka oraz Martyna Kowalska biorące udział w tej innowacji pedagogicznej przyczyniły się do sukcesu szkoły w tym konkursie.

 

Nasza szkoła wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów (z oddziałami gimnazjalnymi) zostały wyróżnione w tym konkursie. Nagrodą jest pakiet niesamowitych pomocy dydaktycznych  do wykorzystania w nauce oraz  promocji języka niemieckiego. Nauczyciele germaniści ze Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie gratulują uczennicom, jak także wszystkim uczniom, którzy od lat przyczyniają się do sukcesów szkoły.

 

Nauczyciele języka niemieckiego w SP nr 3

Adrian Banyś oraz Agnieszka Markowicz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button