Wybory do Samorządu Uczniowskiego - szkolna lekcja demokracji

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024

- szkolna lekcja demokracji

Dzień 5 października 2023 r. był małą lekcją demokracji dla uczniów szkoły, którzy wybierali tego dnia przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie kl. IV-VIII świadomie dokonali wyboru swoich kandydatów. O prawidłowy przebieg wyborów zadbali uczniowie klasy 8a wchodzący w skład Komisji Wyborczej: Maja Dorosz - przewodnicząca, Kamil Kuszka - zastępca oraz członkowie komisji: Alicja Cękała, Hanna Kulig, Patrycja Susz.

Do czasu wyborów kandydaci biorący udział w wyborach prowadzili własną kampanię wyborczą. Przez okres tego czasu uczniowie zachęcali swoich rówieśników z kl. IV-VIII do głosowania na własną kandydaturę m.in. rozdając ulotki czy wykonując swój własny plakat promocyjny z uwzględnieniem działań samorządowych.

Uczniowie kl. IV-VIII głosowali na uprzednio przygotowanych kartach do głosowania zawierających nazwiska wszystkich kandydatów. Każdy z nich głosował przez postawienie znaku „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza otworzyła urnę, podliczyła głosy i sporządziła protokół. Następnego dnia ogłoszono wyniki wyborów.

Miło jest nam poinformować, że najwięcej głosów zdobył uczeń kl. 6b - Karol Budaj, który będzie pełnić funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Funkcję zastępcy będzie pełnić uczennica kl. 7a - Oliwia Irska.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:

1. Karol Budaj, kl. 6b - 48 głosów
  2. Oliwia Irska, kl. 7a - 23 głosy
  3. Piotr Polak, kl. 6a - 20 głosów
  4. Marika Buczek, kl. 4b - 15 głosów
  5. Adam Andrukiewicz, kl. 5b - 14 głosów
  6. Maryna Shmyrko, kl. 8a - 12 głosów
  7. Gabriela Stachowska, kl. 5a - 11 głosów
  8. Zuzanna Minarska, kl. 7b - 9 głosów

Dziękujemy Komisji Wyborczej za pracę i czujność nad prawidłowym przebiegiem głosowania, jak także wszystkim zgłoszonym kandydatom oraz nauczycielom i uczniom kl. IV-VIII za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Adrian Banyś i Agnieszka Markowicz

Data dodania: 2018-06-07 11:21:07