Konkurs pt. ''Woda, źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie, ściekach i zielonej energii''

Warto przypomnieć, że 3 listopada br. odbył się coroczny konkurs pt. "Woda, źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie, ściekach i zielonej energii",  organizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec - Pana Piotra Romana.

Przedstawiciele klas trzecich mogli pochwalić się wiedzą zdobyta podczas wycieczek edukacyjnych organizowanych przez PWiK. Uczniowie poznali, jak działają bolesławieckie wodociągi i biologiczna oczyszczalnia ścieków, a także, co jest szczególnie ważne, dowiedzieli się, dlaczego warto pić bolesławiecką wodę prosto z kranu.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Klasę 3b, której wychowawczynią jest p. Urszula Szaja, reprezentowali  Marcel Zańczak i Antoni Gawlik. Klasę 3a, wychowawstwo p. Iwona Kalińska-Wojtas, reprezentowali Julia Zdunek i Wojciech Polak.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wygrali rywalizację, zdobywając I miejsce i główną nagrodę - poidełko,  które zostanie zamontowane w naszej szkole i będzie dostępne dla wszystkich. Do sukcesu przyczynił się też plakat wykonany przez uczennicę klasy 3a Zoję Kruszakin, a który również podlegał ocenie jurorów. W konkursie indywidualnym uczennica klasy 3a Julia Zdunek zajęła III miejsce.

Dziękujemy! Wielkie brawa dla zwycięzców!

Iwona Kalińska-Wojtas
Data dodania: 2022-11-24 21:39:53