Wyjazd na narty do Jakuszyc

Dnia 11 marca 2019 r. 18-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do Jakuszyc. Pod opieką opiekunów zdobywali umiejętności jazdy na nartach biegowych.

Trasy biegowe w Jakuszycach to doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego. Polana Jakuszycka to aż 14 tras biegowych o łącznej długości około 100 km, które tętnią życiem w sezonie zimowym. Co roku organizowane są tam imprezy sportowe między innymi Bieg Piastów.

Nasi uczniowie podczas trzygodzinnych zajęć poznawali technikę jazdy na nartach biegowych, zwiększali sprawność fizyczną, poprawiali kondycję i koordynację ruchową. Poznali zalety narciarstwa biegowego i zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

W wycieczce wzięli udział: Maja Burdzy, Karolina Berezowska, Livia Grzybowska, Lena Kruszakin, Eliza Psiuch, Lena Korycka, Wiktoria Pietraszun, Aleksandra Kulik, Kaja Zatylna, Kacper Biernat,  Alan Kosztowniak, Jakub Kowalski, Oliwier Miżdal, Krystian Sinkowski, Aleksander Stopyra, Filip Szymański, Sebastian Teliczek, Marcin Nowicki.

Opiekunowie: Patrycja Kasperek, Magda Kurtz.

Data dodania: 2019-03-12 21:15:39
Data edycji: 2019-03-12 21:28:34