Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3

Uroczystość pasowania na ucznia  w Szkole Podstawowej nr 3

Dnia 26 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

 

Uroczystość przygotowali  uczniowie kl. 1a, 1b, 4c i 8a pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych - Melanii Balińskiej i Anetty Kramarskiej. Pomocą służyli także Gizela Grabowska oraz opiekun Pocztu Sztandarowego i Flagowego Szkoły - Adrian Banyś.

W uroczystości wzięli także udział: Kornel Filipowicz - zastępca prezydenta miasta, Jarosław Kowalski - przewodniczący Rady Miasta, Eugeniusz Kowalski - wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz były dyrektor szkoły i Adam Biesiadecki - radny miasta.

Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek oraz wierszy na temat szanowania innych, pomaganiu słabszym, wypełnianiu obowiązków ucznia. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - wprowadzony został sztandar szkoły wraz z pocztem flagowym. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego oraz hymnu szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.  

Po ślubowaniu Dorota Basiak – dyrektor szkoły wraz z Eugeniuszem Kowalskim i Adamem Biesiadeckim dokonali symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3.

Po uroczystości pasowania dyrektor, rodzice i wychowawczynie klas pierwszych wręczyli dzieciom prezenty w postaci „rożków obfitości”. W klasach czekał na uczniów przygotowany przez rodziców poczęstunek. Upominki sprawiły wszystkim pierwszoklasistom ogromną radość.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele z uczniami kl. I-VIII gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Kalendarz

Konkursy

Lista konkursów
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button