Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Słońce jest eko

TRZECIE SPOTKANIE PEŁNE RADOŚCI I ZABAWY

 

Dnia 7 października 2013r. Szkoła Podstawowa nr 3 gościła rówieśników z Lazne Libverda. Celem trzeciego spotkania w ramach projektu „Słońce jest eko- współpraca transgraniczna szkół” były zajęcia warsztatowe. Chcieliśmy pokazać naszym przyjaciołom z Czech ciekawe miejsca naszego miasta, dlatego zaprosiliśmy ich do BOK- MCC na warsztaty. Wcześniej wspólnie przygotowaliśmy buteleczki z oliwą wzbogaconą ziołami z naszego zielnika.

 

Później  gościliśmy w pracowni szkła i witrażu pani Magdaleny Koniecznej. W związku z tematyką projektu wybraliśmy motywy roślinne jako myśl przewodnią zajęć. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i dzięki współpracy z instruktorką- na szkle zostały wyczarowane piękne drzewa, kwiaty, przyroda. Kolejnymi warsztatami były zajęcia w pracowni ceramiczno- rzeźbiarskiej pani Edyty Orlińskiej. Glina okazała się bardzo plastycznym, ale w niewprawnych rękach dość trudnym tworzywem. Dlatego zrezygnowaliśmy z tworzenia roślin na rzecz spontanicznej ekspresji dzieci. Spod ich palców wyszły przede wszystkim zwierzątka: króliki, żółwie, pieski.

 

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia zafundowaliśmy sobie warsztaty ekologiczne. Zależało nam na tym, by dzieci z Czech mogły poznać piękno przyrody Bolesławca. Pani  Bożena Rokoszna- nauczycielka przyrody z SP 3 zaproponowała uczestnikom zajęcia z kartami pracy na Plantach Bolesławieckich. Dzieci miały za zadanie m.in. zmierzyć obwody drzew, za pomocą taśmy przezroczystej przyjrzeć się korze. Wykazywały się umiejętnością korzystania z kompasów  oraz wyszukiwaniem w atlasach nazw drzew i krzewów i ich specyfiką.

 

Cały dzień był niezwykle bogaty w atrakcje. Dzieciom polskim i czeskim bardzo podobały się warsztaty, a i organizatorzy byli zadowoleni z osiągniętego celu. Przede wszystkim celem samym w sobie było spotkanie dwóch szkół, ale również pokazanie piękna Bolesławca i jego atrakcji.

Kalendarz

Konkursy

Lista konkursów
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button