Rada rodziców

• Agnieszka Maculewicz
  • Magdalena Zych-Berezowska
  • Dorota Kafel

Rada Rodziców podjęła uchwałę w sprawie dobrowolnych składek:

• na pierwsze dziecko  - 30 zł.
  • na drugie dziecko  - 20 zł.
  • na trzecie dziecko - 10 zł.
  1. Rada Rodziców stanowi reprezentacje rodziców uczniów szkoły.
  2. Radę Rodziców tworzą delegaci rad klasowych rodziców, wyłonieni w trybie wyborów wewnątrzklasowych.
  3. Nadzór i kontrolę nad działalnością Rady Rodziców sprawuje walne zebranie rodziców oraz komisja rewizyjna.
  4. Rada Rodziców obowiązana jest do składania sprawozdania przynajmniej raz w roku na zebraniu ogólnym rodziców (tryb jego zwoływania określa regulamin Rady Rodziców).
  5. Kompetencje szczegółowe  Rady Rodziców określa regulamin, który nie może być sprzeczny ze statutem szkoły i jest  załącznikiem nr 5 statutu.
  6. Rada Rodziców może wprowadzić zmiany w swoim regulaminie zwykłą większością głosów  w obecności 2/3 ogółu rodziców.
  7. Rada Rodziców występuje do Rady Pedagogicznej i dyrektora szkoły z wnioskami dotyczącymi wszystkich spraw szkoły.
  8. Rada Rodziców współpracuje ze wszystkimi organami szkoły włączając się w proces kształcenia i wychowania dzieci.
  9. W celu wspierania działalności statutowej szkoły Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł.  Zasady wydatkowania środków finansowych określa regulamin  Rady Rodziców.
  10. Członkowie Rady Rodziców nie mogą jednocześnie pełnić funkcji w innych organach szkoły.

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!