Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Przyjaźń Polska - Niemcy

Projekt wymiany polsko- niemieckiej pt. „Przyjaźń  Polska- Niemcy” dofinansowanego ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

 

To już kolejne spotkanie polsko- niemieckie w naszej szkole. Niestety podczas tej  październikowej wizyty zabrakło p. dyrektor niemieckiej szkoły p. Sabiny, ale zamiast niej pojawiła się przesympatyczna p. Klaudia oraz p. Martin. A z naszej strony nie pojawił się p. Adrian, z powodu problemów ze zdrowiem.

 

Tym razem naszych niemieckich przyjaciół gościliśmy w naszych domach rodzinnych. Dzięki czemu mogli poznać nasze polskie tradycje i zwyczaje. Codziennie oczekiwały nas inne atrakcje. Wspólnie braliśmy udział w wycieczce do Huty Szkła w Tomaszowie Bolesławieckim, potem w  działaniach w pracowni szkła i witrażu w BOK- MCC, w zajęciach plastycznych, zwiedzaliśmy nasze piękne bolesławieckie miasto idąc  "Szlakiem słynnych Europejczyków", planty miejskie, Rynek oraz skosztowaliśmy przepysznych lodów.

 

Wspólnie uczyliśmy się j. polskiego podczas warsztatów: "Nie taki polski straszny”, poznawaliśmy siebie rysując własne karykatury oraz przygotowaliśmy wspólny piknik polsko- niemiecki w Dobrej. Pogoda dopisała, humory też. A teraz czekamy na naszą wizytę w Rauen, w czerwcu..

Kalendarz

Konkursy

Lista konkursów
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button