Przyjaźń Polska - Niemcy

Projekt wymiany polsko- niemieckiej pt. „Przyjaźń  Polska- Niemcy” dofinansowanego ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

To już kolejne spotkanie polsko- niemieckie w naszej szkole. Niestety podczas tej  październikowej wizyty zabrakło p. dyrektor niemieckiej szkoły p. Sabiny, ale zamiast niej pojawiła się przesympatyczna p. Klaudia oraz p. Martin. A z naszej strony nie pojawił się p. Adrian, z powodu problemów ze zdrowiem.

Tym razem naszych niemieckich przyjaciół gościliśmy w naszych domach rodzinnych. Dzięki czemu mogli poznać nasze polskie tradycje i zwyczaje. Codziennie oczekiwały nas inne atrakcje. Wspólnie braliśmy udział w wycieczce do Huty Szkła w Tomaszowie Bolesławieckim, potem w  działaniach w pracowni szkła i witrażu w BOK- MCC, w zajęciach plastycznych, zwiedzaliśmy nasze piękne bolesławieckie miasto idąc  "Szlakiem słynnych Europejczyków", planty miejskie, Rynek oraz skosztowaliśmy przepysznych lodów.

Wspólnie uczyliśmy się j. polskiego podczas warsztatów: "Nie taki polski straszny”, poznawaliśmy siebie rysując własne karykatury oraz przygotowaliśmy wspólny piknik polsko- niemiecki w Dobrej. Pogoda dopisała, humory też. A teraz czekamy na naszą wizytę w Rauen, w czerwcu..

Lista konkursów