Jasełka w naszej szkole

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej Jasełkami. 19 grudnia 2018 r. w naszej szkole, w godzinach popołudniowych w świąteczną atmosferę wprowadzili wszystkich uczniowie klas czwartych wraz ze szkolnym chórkiem „AVE MARIA”.

W tegorocznym przedstawieniu, które nosiło tytuł „Dom Chleba, czyli rodzinne świętowanie” występowali również rodzice razem ze swoimi dziećmi. W pierwszej części spektaklu uczniowie odtworzyli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy oraz królów przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Następnie Święta Rodzina została zaproszona przez występujących rodziców do domu, gdzie przy wigilijnym stole tradycyjnie czekały puste miejsca. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że każdy mógł poczuć atmosferę świąt. Uczniowie pięknym śpiewem oraz grą na akordeonie, gitarze, skrzypcach oraz wiolonczeli zachwycili widzów i uświetnili wspólne świętowanie.

Przedstawienie było wyjątkowe, gdyż pierwszy raz w naszych szkolnych jasełkach występowali rodzice razem ze swoimi dziećmi. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu świąteczny i uroczysty  klimat.

W uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście: Kornel Filipowicz - zastępca prezydenta miasta, Eugeniusz Kowalski - wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz były dyrektor szkoły, Adam Biesiadecki - radny miasta, Barbara Smoleńska - prezeska Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Barbara Dąbrowska-Bugaj - była dyrektor szkoły, Lucyna Szczegodzińska - była dyrektor szkoły oraz byłi nauczyciele i pracownicy szkoły.

W czasie uroczystości pani Halina Rudzik i pan Adrian Banyś wręczyli również nagrody dla laureatów konkursów religijnych oraz języka niemieckiego. Natomiast dyrektor szkoły - pani Dorota Basiak oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim życzenia i podziękowali za przygotowanie wzruszającej uroczystości.

Po przedstawieniu odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości.

Organizatorzy jasełek składają serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom, którzy występowali w przedstawieniu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tę piękną  szkolną uroczystość.

Życzymy zdrowych, spokojnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Halina Rudzik, wychowawcy kl. IV oraz cała społeczność szkolna.

Data dodania: 2018-12-23 09:11:33
Data edycji: 2018-12-23 09:17:27