Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

60 godzin o Niemczech

Projekt wymiany polsko- niemieckiej pt.„60 godzin o Niemczech” dofinansowanego ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

 

W dniach 13-16 czerwca 2012 r. uczestnicy wymiany polsko- niemieckiej pod opieką p. A. Markowicz oraz p. A. Banysia udali się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły w niemieckim miasteczku Rauen. Druga część projektu pt. ”60 godzin o Niemczech” odbyła się dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec. Podróż trwała ok. 3 godziny, ale uśmiechnięte twarze naszych gospodarzy witających nas, wynagrodziły nam trudy podróży.

 

Podczas wizyty zwiedzaliśmy niemieckie miasteczko oraz szkołę, braliśmy udział w festynie sportowym, integrowaliśmy się podczas wspólnych zabaw  gier i zabaw sprawnościowych, wspólnie przygotowywaliśmy pizzę  oraz piknik. Największą atrakcją dla nas wszystkich był zjazd letnim torem saneczkowym, a także  udział w Letnim Festynie i dniu otwartym niemieckiej szkoły. Podczas festynu zaprezentowaliśmy taniec na Euro 2012 oraz polski taniec- polonez.

 

Czas wypełniał nam udział w udział w warsztatach podczas, których tworzyliśmy mapę Niemiec i Polski z puzzli; grupa fotograficzna przygotowała pamiętnik z wymiany; grupa artystyczna brała udział w konkursie malarskim pt. "Przyjażń",  braliśmy udział w olimpiadzie matematycznej oraz tworzyliśmy mapę wspomnień o wymianie. Najważniejszym wydarzeniem był nasz udział w uroczystości nadania imienia szkole ewangelickiej oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej, dla uczczenia tego wydarzenia. Każdy z uczestników projektu odwiedził naszych niemieckich gospodarzy w swoich domach, a po czterech dniach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Polski i już podczas drogi powrotnej snuliśmy plany dotyczące kolejnego spotkania.

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś dowiedzieć"

Jan Paweł II
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button