60 godzin o Niemczech

Projekt wymiany polsko- niemieckiej pt.„60 godzin o Niemczech” dofinansowanego ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

W dniach 13-16 czerwca 2012 r. uczestnicy wymiany polsko- niemieckiej pod opieką p. A. Markowicz oraz p. A. Banysia udali się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły w niemieckim miasteczku Rauen. Druga część projektu pt. ”60 godzin o Niemczech” odbyła się dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży z Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec. Podróż trwała ok. 3 godziny, ale uśmiechnięte twarze naszych gospodarzy witających nas, wynagrodziły nam trudy podróży.

Podczas wizyty zwiedzaliśmy niemieckie miasteczko oraz szkołę, braliśmy udział w festynie sportowym, integrowaliśmy się podczas wspólnych zabaw  gier i zabaw sprawnościowych, wspólnie przygotowywaliśmy pizzę  oraz piknik. Największą atrakcją dla nas wszystkich był zjazd letnim torem saneczkowym, a także  udział w Letnim Festynie i dniu otwartym niemieckiej szkoły. Podczas festynu zaprezentowaliśmy taniec na Euro 2012 oraz polski taniec- polonez.

Czas wypełniał nam udział w udział w warsztatach podczas, których tworzyliśmy mapę Niemiec i Polski z puzzli; grupa fotograficzna przygotowała pamiętnik z wymiany; grupa artystyczna brała udział w konkursie malarskim pt. "Przyjażń",  braliśmy udział w olimpiadzie matematycznej oraz tworzyliśmy mapę wspomnień o wymianie. Najważniejszym wydarzeniem był nasz udział w uroczystości nadania imienia szkole ewangelickiej oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej, dla uczczenia tego wydarzenia. Każdy z uczestników projektu odwiedził naszych niemieckich gospodarzy w swoich domach, a po czterech dniach zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Polski i już podczas drogi powrotnej snuliśmy plany dotyczące kolejnego spotkania.

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!